Projekt mobilnosti New ICTk
Autor: Administrator , 20. 10. 2014.

Novim ICT kompetencijama nastavnika do modernih školskih kurikuluma

Nastavnici Elektrotehničke i prometne škole Osijek pripremaju se za provedbu mobilnosti za sudjelovanje u projektu Novim ICT kompetencijama nastavnika do modernih školskih kurikuluma. Nositelj projekta je Tehnička škola Sisak, a osim naše škole partneri su srednje strukovne škole Tehnička škola Kutina, Tehnička škola Slavonski Brod i Strukovna škola Vice Vlatkovića Zadar. Glavni cilj ovog projekta je stjecanje novih ICT kompetencija nastavnika kako bi mogli poboljšati svoje školske kurikulume i u njih uvesti nove sadržaje i nove metode rada kako bi kurikulumi postali relevantni na tržištu rada.

Tijekom projekta 20 djelatnika (ravnatelji i nastavnici) obavit će mobilnost od 8 dana u Republici Irskoj u gradu Dublinu. Tijekom mobilnosti posjetit će obrazovne institucije i poduzeća i sudjelovati na radionicama i predavanjima iz informatičko-komunikacijskih tehnologija.

Specifični ciljevi ovog projekta su proširivanje jezičnih i kulturoloških kompetencija sudionika mobilnosti, profesionalni razvoj nastavnika i ravnatelja, razvoj organizacije povećanjem kompetencija nastavnika i ravnatelja.

Razlog za pokretanje ovog projekta je taj što je jedan od strateških ciljeva EU za razdoblje 2011.-2020. poboljšanje kvalitete i učinkovitosti strukovnog obrazovanja i osposobljavanja i jačanje atraktivnosti i važnosti strukovnog obrazovanja, kako bi strukovno obrazovanje moglo odgovoriti na potrebe tržišta rada i u budućnosti dovesti do gospodarskog napretka EU i njenih članica. U skladu s tim je i zadatak da strukovno obrazovanje podigne kvalitetu i to ponajprije podizanjem kvaliteta i kompetencija nastavnika i ravnatelja škola.

Više o projektu možete pronaći ovdje.