Nagrada za poduzetničku ideju
Autor: ŽELJKA GETOŠ, 12. 1. 2014.

Na natječaju Najbolja poduzetnička ideja Osječko – baranjska županije za 2013. godinu 7 učenika Elektrotehničke i prometne škole Osijek 4et2 razreda, zajedno s mentorom mr.sc. Mirkom Mesićem osvojili su 8. mjesto i 3.000,00 kn sa svojim idejnim rješenjem i poslovnim planom za prodaju solarnog sustava za navodnjavanje.

Županija u suradnji sa sponzorima dodijelila je 13 nagrada u ukupnom iznosu od 60.000,00 kn. Nagrada za prvo mjesto je 15.000,00 kn, drugo 10.000,00 kn, treće 5.000,00 kn, i deset nagrada u iznosu od 3.000,00 kn . Ukupno je bilo prijavljeno 56 poduzetničkih ideja. Popis dobitnika nagrada i ideja pogledajte u prilogu.
Novcem od nagrade dovršiti će se prototip sustava te pokrenuti rad jedne nove udruge s ciljem razvoja novih tehnologija i širenja područja djelovanja mladih na kvalitetu života u državi.
Učenici:
Matias Knežević
Danijel Rakić
Filip Topolovec
Josip Spišić
Marko Ribarić
Tomislav Turšćak
Luka Žagar
Čestitamo učenicima i mentoru.