Prvo mjesto na Državnoj smotri radova
Autor: ŽELJKA GETOŠ, 9. 5. 2014.

Na Fakultetu elektrotehnike i računarstva u ponedjeljak je održana po drugi put Državna smotra radova iz "Obrazovnog sektora elektrotehnika i računalstvo".
Na Smotri su 32 učenika i učenička tima iz 24 srednje tehničke i strukovne škole  javno prikazali svoje radove u prostorima Fakulteta.
Prvo mjesto pripalo je radu Smart Labirint naših učenika Riharda Kučere i Brune Mioča (3eT1) izrađenom pod mentorstvom prof. Anđelka Janjića.

Ovogodišnje održavanje Smotre na FER-u organizirano je u suradnji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih (ASOO) i FER-a kroz FER-ov program popularizacije znanosti "ŠUZA - iz škole u znanost i akademsku zajednicu", koji FER provodi u suorganizaciji s udrugama eSTUDENT i Hrvatska sekcija IEEE.
Državna smotra radova iz "Obrazovnog sektora elektrotehnika i računalstvo" za školsku godinu 2013./2014. započela je svečanim otvorenjem u 10 sati u Sivoj vijećnici FER-a. Nazočne su pozdravili Ivan Šutalo, ravnatelj Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih Davor Petrinović, prodekan za nastavu FER-a i Iva Bojić, suvoditeljica Organizacijskog odbora ŠUZA-e pri čemu je naznačen značaj FER-a u hrvatskim znanstvenim krugovima te značaj edukacije na FER-u, kao važnog konteksta lokacije u kojoj se održava Smotra.
Nakon otvorenja, Stručno povjerenstvo FER-a obišlo je radove te donijelo prosudbu o najboljim radovima. Pri odluci o izboru najboljih radova, uzimali su u obzir kvalitetu rada i učenički udio u cjelokupnom radu, postavljajući učenicima različita pitanja o svim etapama izrade rada i teorijskoj podlozi.
Ocjene radova je potvrdio dekan Nedjeljko Perić  svojim potpisom na certifikate koji su uručeni autorima najboljih radova tijekom završne svečanosti u 17 sati.
Također, u sklopu Smotre je u 15 sati u Sivoj vijećnici FER-a održan stručni skup za nastavnike Kada je znanost dosadna, kome je znanost dosadna, koji je vodio Predrag Pale.