Leonardo da Vinci
LEONARDO DA VINCI - Učenje kroz rad
Autor: Administrator , 17. 9. 2013.

Natječaj za učenike trećih razreda, koji žele stručnu praksu odraditi u inozemstvu. Ovdje možete pogledati sve potrebne uvjete, te preuzeti obrazac CV i ugovor o stručnoj praksi koji potpisuje roditelj/skrbnik. Za sve ostalo vezano uz projekt treba se javiti voditeljici projekta profesorici Karolini Brleković.

LEONARDO DA VINCI PROJEKT MOBILNOSTI ELEKTROTEHNIČKE I PROMETNE ŠKOLE OSIJEK

UČENJE KROZ RAD

2013-1-HR1-LEO01-03149

Odobreno je 15 mobilnosti u trajanju od 17 dana. U projektu sudjeluje partner posrednička ustanova iz Dublina u Irskoj: ALAYMONT INTERNATIONAL LTD. koja će učenicima pronaći tvrtke za obavljanje stručne prakse. Sudionici mobilnosti su učenici trećih razreda koji se obrazuju za: elektrotehničara, tehničara za računalstvo i tehničara cestovnog prometa.

Odabir učenika izvršiti će se prema uvjetima za prijavu, a izvršiti će ga povjerenstvo u sastavu: ravnatelj, razrednik, voditelj stručne prakse, profesor engleskog jezika i voditelj projekta.

Uvjeti za prijavu odlaska na stručnu praksu u inozemstvo:

1. Učenik mora biti redovan učenik Elektrotehničke i prometne škole Osijek i pohađati treći razred za elektrotehničara, tehničara za računalstvo ili tehničara cestovnog prometa
  2. Učenik mora imati vrlo dobar ili odličan uspjeh na kraju drugog razreda i uzorno vladanje.
  3. Učenik mora do 30.rujna2013. predati svoju prijavu ukoliko želi obaviti stručnu praksu u periodu od 15.lipnja do 2.srpnja 2014. u Dublinu.
  4. Dva i pol tjedna stručne prakse su na poziv. Realizirati će se isključivo po odluci povjerenstva kao vid nagrade za učenike koji pokazuju radišnost, te želju za stjecanjem novih znanja i vještina.
  5. Učenici moraju za natječaj predati na urudžbeni zapisnik (tajništvo) sljedeće dokumente:
  1. Presliku svjedodžbe drugog razreda
  2. Bilježničku izjavu roditelja da im dopuštaju sudjelovanje na natječaju i odlazak u inozemstvo u slučaju da dobiju mjesto za obavljanje strukovne prakse u inozemstvu (postoji obrazac na web stranici škole)-izjava može biti ovjerena i nakon odabira učenika.
  3. Motivacijsko pismo na engleskom jeziku. (min. 250 do max. 500 riječi)

(Pismo će procijeniti povjerenstvo koje će procijeniti znanje engleskog jezika i motivaciju učenika za sudjelovanje u mobilnosti na temelju sljedećih pitanja: Što učenik želi naučiti ili poboljšati ili primijeniti u praksi? Zašto on želi sudjelovati u mobilnosti?)

1. Europass CV na hrvatskom i engleskom jeziku (postoji obrazac na web stranici škole)
  2. Kratku zamolbu sa osobnim podatcima i kontakt brojem telefona roditelja ili skrbnika

NAPOMENA:

c), d)  treba poslati u doc ili docx formatu i na voditeljica@elpros.t-com.hr

Dodatni bodovi (predati u pisanom obliku)

• preslika potvrde (zahvalnice, svjedodžbe i sl) o postignućima na polju tehničke kulture (osnovna i/ili srednja škola) posebno u na polju amaterskog slikanja ili snimanja.
  • potvrda o učenju engleskog jezika, položen ispit koji odgovara znanju na određenim razinama (A1, A2, B1,B2,C1,C2), shodno Europskom referentnom okviru.

Rezultati će biti objavljeni do 15.listopada 2013. na web stranici škole.

ŠKOLA U SURADNJI S PARTNEROM ORGANIZIRA UČENICIMA SLJEDEĆE:

• Roditeljski sastanak za pojedinačnu skupinu učenika
  • Besplatne dodatne jezične pripreme za engleski jezik u trajanju od 20 sati
  • Besplatnu pedagoško-psihološku pripremu za obavljanje stručne prakse u trajanju od 10 sati
  • Besplatnu kulturološku pripremu- obavlja partnerska organizacija
  • Kupovinu zrakoplovnih karata
  • Prijevoz do i od aerodroma
  • Privatni smještaj uz tri obroka
  • Pokaz za lokalni prijevoz
  • Osiguranje na radnom mjestu
  • 24 satni hitni kontakt pratitelja i partnera
  • Svi sudionici dobiti će EuropassMobility i certifikat o obavljenoj stručnoj praksi.

SVA PLAĆANJA ZA UČENIKE I SVE DOZNAKE UČENICIMA SE OBAVLJAJU PREMA PROPISIMA EUROPSKE KOMISIJE o čemu se možete podrobno izvijestiti na web stranici hrvatske nacionalne agencije za mobilnost AMPEU www.mobilnost.hr.

Škola preuzima odgovornost za organizaciju svake od strukovnih praksi pojedinačno, što će obavljati Karolina Brleković, prof.  kao voditeljica projekta. Sudionici (roditelj/skrbnik) sa školom zastupanom po ravnatelju Ladislavu Lukavcu dipl.ing. sklapaju UGOVOR o stručnoj praksi potprograma Leonardo da Vinci i UGOVOR o sadržaju obavljanja stručne prakse.

Dva mjeseca prije provedbe mobilnosti partner će održati kulturološku pripremu sudionika. Kulturološka priprema  će se sastojati od upoznavanja učenika s onim što ih očekuje u Irskoj, u irskim obiteljima gdje će biti smješteni, kako raditi u irskim tvrtkama, što će se od njih očekivati  u svakodnevnom životu i radu tijekom boravka u Irskoj. Osim toga, učenici će biti upoznati s stvarima koje su važne za svakodnevni život u Irskoj, koje se temelje na iskustvu i životu u Irskoj u posljednjih 20 godina i prikupljenim iskustvima sudionika prijašnjih mobilnosti te situacijama s kojima su se oni susretali, načine rješavanja specifičnih situacija i izbjegavanje i načine rješavanja mogućih problema U pedagoško-psihološkoj pripremi će naučiti između ostalog i kako raspolagati novcem. Iznos namijenjen za životne troškove koji preostane nakon plaćanja smještaja, prehrane, lokalnog prijevoza i lokalni pokaz biti će isplaćen na žiro račun nakon što učenik ispuni izvješća u vidu Dnevnika rada, izvješće iz ECAS baze podataka (pri čemu će mu, ukoliko to bude potrebno, pomoći voditeljica projekta).

Sve što treba u okviru projekta učiniti, treba učiniti na vrijeme i u dogovoru sa voditeljicom projekta Karolinom Brleković, prof. matematike.

Sredstva za strukovnu praksu u inozemstvu u okvirima projekata cjeloživotnog učenja Elektrotehničkoj i prometnoj školi Osijek je odobrila AMPEU na Natječaju za 2013. Podrobnije na www.mobilnost.hr

Priloženi dokumenti:
CVTemplate_english.doc (107.50 KB)