Leonardo da Vinci
Pripremamo se za mobilnost - što trebamo znati o Irskoj i njezinim stanovnicima?
Autor: ŽELJKA GETOŠ, 18. 2. 2014.

U očekivanju mobilnosti polaznici i njihovi pratitelji prolaze jezične, pedagoške i kulturološke pripreme. U subotu 15.02.2014. održane su kulturološke pripreme. Tvrtka Martello training s sjedištem u Dublinu i predstavljena direktorom Emirom Stranjkom, te gospođom Gabrijelom Mofardin upoznali su nas sa Irskom kulturom, prošlošću, nekim geografskim osobitostima.

Saznali smo puno korisnih informacija o tome koje su kulturološke razlike između nas i Iraca, te kako se prilagoditi životu i radu u 17 dana koliko će mobilnost trajati.
Primjerice saznali smo da se autobus zaustavlja dizanjem ruke jer inače ne staje na stanici, da Vas Irci često ponude i onim čega nemaju, pa treba sačekati da Vas tri puta ponude prije nego prihvatite, da su cijene veće u trgovinama s parnim brojevima,…
Na kraju priprema svi sudionici kratko su putem Skypa razgovarali s predstavnikom našeg partnera Your International Traninga gospodinom Paulom Quinnom, kako bi se upoznali. Sudionici su imali prilike reći partneru što bi točno željeli naučiti za vrijeme svoje prakse.

Fotografije s priprema možete vidjeti u galeriji.

LEONARDO DA VINCI PROJEKT MOBILNOSTI ELEKTROTEHNIČKE I PROMETNE ŠKOLE OSIJEK
UČENJE KROZ RAD
2013-1-HR1-LEO01-03149

Sredstva za strukovnu praksu u inozemstvu u okvirima projekata cjeloživotnog učenja Elektrotehničkoj i prometnoj školi Osijek je odobrila AMPEU na Natječaju za 2013. Podrobnije na www.mobilnost.hr